4 Mart 2010 Perşembe

Biz Kimiz!

Bizler, sambayı politik bir eylem olarak kullanan, sınırlar ötesi bir birlikteliğe omuz veren
anti-kapitalist ve anti-otoriter aktivistleriz.
Karnavallardan esinlenip, taktiksel eğlenceyi kullanarak, hakimiyet kurmuş sistemleri eleştirir ve karşı dururuz. Sömürüye, ayrımcılığa ve baskıya karşı mücadele eden herkesi doğrudan destekleriz.


Herhangi bir merkezi olmayan farklı gruplar olsak da, amacımız bu kollektif sürece katılımı arttırmaktır. Bizimle gelin! Birlikte Müzik yapmak için herşeyimiz var.

RoR, sanat ve politikanın, karnaval ve protestonun arasındaki bağı irdeleyen bir yol olmustur. Bizim yaptığımız, müzik ve politikayı karıştıran geleneğin bir bölümüdür. RoR bu geleneği sürdürüp aynı anda da sağlam kahkahalar atmaktadır. Bizim için pembe ve gümüş kıyafetler rengarenk giyinmek ve tüyden eşarplar takmak eğlenceli olduğu kadar politiktir de. Protestolara ve gösterilere giden insanların yanında yürüyen ve onlara müzikal ve yaratıcı destek sağlayan bandoya dönüşüyoruz.Bu şekilde beraber müzik yapmak hiyerarşisi olmayan birşey yapmaktır. Ritimleri tutturmak icin hepimiz birbirimize bağımlıyız. Bizler sokak aktivistleri karnaval grubuyuz. Eylemlerimiz kapitalizmin, sömürünün, ayrımcılığın, savaşın, baskının, ırkçılığın ve cinsiyetçiliğin antitezidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder