11 Aralık 2010 Cumartesi

Loç Vadisi Direniyor! (4.Gün)

11 Aralık 2010 
Şirketlerin; vadileri, kültürü, yaşamları yıkım ve talan projesi olan hidro elektrik santrallerine karşı nöbet 4. günündeydi. Kapitalizm’in vadilere ve köylere giriş kapısı olan HES’lere karşı, vadilerden yükselen isyanın sesi 4. gününde Kabataş’ta Orya Enerji önündeydi. Yoğun kar yağışı altında buluşan Loç’lular ve yaşam savunucuları, şirketin önüne ; ”Hes’e karşı 4 gündür burdayız.” , ”Orya Enerji – Ümran Boru LOÇ VADİSİ’nden defol.” pankartlarını asarak güne başladı. 

"Cide Hes Gidecek, Huzur Gelecek! ”, ” Katil Orya, Vadimizden Defol! ”, ”Senoz’da, Munzur’da, Fırtına’da, Loç’ta, HES’lere karşı İsyan!” sloganlarının atıldığı eylemde, güzergah üzerindeki araçlara ve çalışanlara yoğun bildiri dağıtımı yapıldı. Araçlardan gelen desteğin , eylem alanında yarattığı motivasyonla sloganlar hiç susmadı. İçilen çaylar, söylenen marşlar ve türkülerle ısınan eylemciler , Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi ve Direnişin Ritimleri’nin destek ziyareti sonrasında eyleme pazartesi günü tekrar bir araya gelmek üzere sloganlarla son verdiler. 

Bu oturma eylemi Loç’tan Senoz’a, İkizdere’den Allianoi’e, Hasankeyf’ten Aksu’ya, Alakır’dan Sakarya’ya, Cilo’dan Artvin’e, Karabük’ten Küre’ye TÜM HES MAĞDURLARI’NIN FERYADIDIR!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder